Zobacz tę stronę jak ja

Cel główny

Na ten moment głównym celem jest dostanie się na badania do Szwajcarii, po kontakcie z tamtejsza kliniką wzroku i bezpośrednią wymianą wiadomości i badań z Dr. Med. Stefanem Locher’em zostałem zaproszony na badania celem zweryfikowania czy pasuje do nowej formy leczenia. Nie jest to gwarancja ze się kwalifikuje ani że się uda ale chce się przekonać, być może to jest droga do lepszego jutra.

Największym zagrożeniem dla mnie jest odklejenie się siatkówki. Koszt operacji za oko waha się miedzy 5000$ a 10 000$ (czasami nawet więcej). Głównym celem jest uzbierać tę kwotę i w czarną godzinę mieć fundusze na szybkie działanie i odzyskanie wzroku.

Informacje na bazie artykułu: http://health.costhelper.com/retinal-detachment.html

Podane ceny dotyczą leczenia w USA, w Polsce podobno takie zabiegi wykonują zaledwie dwa gabinety, jednak żaden z nich nie chce podać ram cenowych bez „wstępnych badań” w ich placówce.

 

Cele drugorzędne

Koszty opieki medycznej, oraz operacje bieżące mające na celu utrzymanie stanu wzroku na obecnym poziomie. Do takich zabiegów zaliczają się: fotokoagulacja, zabiegi laserem rt2, fakoemulsyfikacja.

Koszty wymienionych zabiegów wynoszą od kilkuset zł do kilku tysięcy za oko i sięgam po nie zgodnie z zaleceniem lekarza, który opiekuje się mną od prawie 10 lat. Zabiegi wymagane są raz na rok, czasami do 2 lat. W 2016 roku taki zabieg miałem robiony 2-krotnie, a w 2018 już trzykrotnie.